Genel Bilgi

Bölümümüz, Iğdır Üniversitesi Mühendislik Fakültesi bünyesinde 2008 yılında kurulmuştur. 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında ilk öğrencilerini almıştır ve halen eğitim-öğretime devam etmektedir.  2 Profesör, 6 Doktor öğretim üyesi ve 2 Araştırma görevlisi olmak üzere toplam 10 akademik personel ile öğretim faaliyetini sürdürmektedir.

Bölümümüzde 12 yabancı uyruklu olmak üzere toplam 52 lisans öğrencisine eğitim verilmektedir. 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında ilk mezunlarını verecek olan bölümümüz bünyesinde her yıl aktif durumda olan Temel Elektrik Laboratuvarı, Temel Elektronik Laboratuvarı ve Lojik Laboratuvarı ile geniş uygulama alt yapısına sahip bölümümüzden mezun olan öğrencilerimiz ülke ve dünyaya kazandırılmaktadır. Mühendislik laboratuvarlarının yanı sıra bölümümüz bünyesinde 42 adet bilgisayardan oluşan Enformatik Laboratuvarı öğrencilerimizin kullanımına sunulmuştur.

Bölümümüz bünyesinde 13 yüksek lisans öğrencisi bilimsel çalışmalarını sürdürmektedir. Lisansüstü çalışmaları için teşrif edilmiş ve aktif olarak kullanılan Nano Teknoloji laboratuvarı bulunmaktadır.